Головна » Статті » Безпека життєдіяльності

«Чотирилапа» проблема дворів та вулиць

Безпритульні собаки є однією з багатьох проблем українських міст. Як би дивно це не звучало, але ми самі провокуємо безпритульних собак на агресію. Кінологи стверджують, що підготовлений собака вибирає вас господарем і щоб вислужитися, захищаючи вас, може покусати перехожих та ваших сусідів. Також він може вимагати їжу агресивним способом. Слід мати на увазі, що собака, який проявив дружелюбність і крутив хвостом вчора, сьогодні може вкусити.

Щоб не постраждати при зустрічі з агресивними або просто незнайомими собаками, треба володіти деякими корисними знаннями.

!  Не варто дивитися собаці просто в очі. Пильний погляд у всьому тваринному світі, у тому числі й у собак, сприймається як виклик, сигнал до нападу. При такій загрозі в усіх тварин відразу ж спрацьовує інстинкт: «нападай першим!» Так зо краще відвести очі – собаці буде цього достатньо, щоб не чекати від вас якогось підступу.

! Будьте впевнені, не губіться. Трохи нахиліть тіло вперед, ні в якому разі не посміхайтеся на всі зуби – собака може сприйняти це за оскал. І з твердою, загрозливою інтонацією женіть його. Будьте, як можна, спокійніші при цьому.

! Ні в якому разі не повертайтесь до собаки спиною.

! Якщо ж пес біжить на вас, краще не тікайте від нього, а спокійно стати в упевнену позу обличчям до нього і командами відганяти. Відчуваєте, що собака готовий стрибнути на вас, махніть у його бік сумкою або іншим предметом – це дезорієнтує тварину. Тільки не замахуйтесь на собаку – це, навпаки, може спровокувати його.

! Якщо до вас підійшов чужий собака – зупиніться і не рухайтесь. Не потрібно кричати і намагатися відігнати його. Собака  тільки обнюхає вас і піде – він для цього і підійшов, такий ритуал є одним з обов’язкових елементів поведінки тварини.

! Ні в якому разі не можна бігти!  У більшості собак розвинений інстинкт переслідування, і вони, одразу ж почнуть наздоганяти. І якщо, наприклад, під час занять бігом ви раптом побачили перед собою собаку, зупиніться. Спокійно пройдіть повз нього і відновіть біг тільки тоді, коли тварина відбіжить геть.

! Запам’ятайте: їжа для собаки – святе. Він її ретельно оберігає і не потерпить, якщо поруч виявиться хтось сторонній. Тому собаку, зайняту їжею, краще обійти стороною.

Якщо ви будете дотримуватися «собачого етикету», шанси бути покусаним різко зменшаться: собака дивиться з загрозою – відведіть погляд, гарчить -  відійдіть від нього, їсть – не підходьте і тим більше не торкайтеся ні його, ні до його їжі.

Що робити, якщо вас все-таки покусав безпритульний пес?

У першу чергу, треба подбати про дезінфекцію рани. Найстрашніше, що вам загрожує – захворіти на сказ або інфекція. Вона передається при укусі зі слиною собаки, тому покваптеся одразу ж промити рану. ЇЇ потрібно тримати під струменем води якомога довше, використовуючи для дезінфекції господарське мило.

Якщо є можливість, обробіть рану перекисом водню, далі накладіть стерильний бинт. Обов’язково необхідно звернутися до травмпункту за наданням медичної допомоги.

Зараз традиційні «сорок уколів у живіт» замінює менш болюча вакцинація, і лікування обмежується 5-6 уколами в плече. Якщо проходите курс вакцинації від сказу, не можна перевтомлюватися, переохолоджуватися чи навпаки перегріватися.

За матеріалами журналу «Надзвичайна ситуація» № 4, 2016 рік

Г.Ялова, НМЦ та БЖД Чернівецької області

Категорія: Безпека життєдіяльності | Додав: Clip (14.05.2016)
Переглядів: 689 | Рейтинг: 5.0/2