Головна » Статті » Безпека життєдіяльності

Наодинці вдома

НАОДИНЦІ ВДОМА

Поради батькам

·        Вивчіть з дитиною як її звати і як звати батьків, а також домашню адресу і телефон.

·        Заховайте усі предмети, якими може поранитися Ваша дитина.

·        Зачиніть вікна, добре позачиняйте вхідні двері.

·        Коли ви йдете з дому у вечірній час, не забудьте ввімкнути світло у всіх кімнатах, це відлякує зловмисників, і Вашій дитині не буде страшно одній.

·        Якщо ви живете на нижніх поверхах, завісьте вікна шторами.

·        Якщо хтось стукає до вас у вікно, Ваша дитина повинна голосно закричати: «Тату, тату! Йди сюди», і в жодному разі не підходити до вікна.

·        Після того, як Ви пішли, дитина повинна зачинити двері на ланцюжок і відчиняти їх лише у тому випадку, коли повністю назвете себе.

·        Залишаючи дитині ключі від квартири, не вішайте їх на шию та не лишайте на поясі, залиште їх у сусідів та родичів, які живуть поблизу, або покладіть у внутрішню кишеню.

·        Привчіть дитину не давати ключі стороннім людям, які представилися Вашими знайомими.

·        Якщо Ви не можете прийти за дитиною до школи або до дитячого садка, попередьте про тих, хто їх забере і, по можливості, покажіть цю людину в обличчя.

·        Попросіть вихователя зв’язатися з Вами, якщо за дитиною прийшли незнайомі люди, про яких Ви його не попереджали.

·        Якщо Вашу дитину намагаються відвести силоміць, вона повинна привернути до себе увагу людей, волаючи: «Це не мої батьки, я їх не знаю!»

·        Якщо дитину відвезли у відділення міліції, вона повинна повідомити свою адресу, телефон батьків і своє ім’я.

НАОДИНЦІ ВДОМА

Поради дитині

·        Перед тим, як відчинити двері, подивися у вічко, чи нема за дверима сторонніх . Якщо тобі не видно, але ти чуєш голос людей, почекай, поки люди підуть з площадки.

·        Відчинивши двері і вийшовши з квартири, не забудь зачинити за собою двері, й тоді ти можеш бути впевнений, що тебе не буде чекати вдома злочинець. Якщо ти вийшов, але побачив сторонніх людей – повернися назад у квартиру.

·        Ніколи не відчиняй двері, не подивившись у вічко і не спитавши, хто прийшов. Не відчиняй двері на відповідь: «Це я!», пороси назвати ім’я повністю. Ніколи й нікому не розповідай про розпорядок дня членів твоєї родини. Ніколи й нікому не кажи, що ти вдома сам. Якщо ти вдома один, то не відчиняй двері нікому, навіть якщо ці люди називають себе працівниками комунальних послуг, попроси їх назвати своє ім’я повністю та сказати про причину візиту, нехай твої батьки зателефонують їм на місце роботи, щоб з’ясувати, чи дійсно це ті люди, за кого вони себе видають.

·        Якщо незнайомець пропонує тобі піднятися в ліфті, відмовся, посилаючись на те, що ти ще затримаєшся, або живеш на іншому поверсі. Якщо незнайомець намагається затиснути тобі рота, постарайся вкусити його за руку, якщо ж ти опинився з ним обличчям до обличчя сміливо кусай його за носа. Якщо все ж таки до вас у квартиру увійшли, не намагайся зупинити злодіїв, твій героїзм може тільки ускладнити ситуацію, постарайся не робити різких рухів і виконувати вимоги. При цьому намагайся якомога чіткіше запам’ятати обличчя «гостей». Намагайся непомітно «вислизнути» з квартири та покликати на допомогу сусідів або перехожих на вулиці.

Категорія: Безпека життєдіяльності | Додав: Clip (20.10.2013)
Переглядів: 2134 | Рейтинг: 5.0/3

[09.05.2024]  День Європи (9)
[08.05.2024]  День пам'яті та примирення (8)