Головна » Статті » Безпека життєдіяльності

Радіаційна небезпека

Фактори небезпеки радіації: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів тощо).Унаслідок можливого атомного вибуху імовірне виникнення сильних руйнувань на значній території.

Дії у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки:

• не панікувати, слухайте повідомлення, дізнатися про час і місце збору для евакуації;
  • упакувати в герметичні пакети та скласти у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2—3 доби, питну воду. Підготувати найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук);
  • попередити сусідів, надати допомогу інвалідам, дітям і людям похилого віку;
  • зменшити можливість проникнення радіаційних речовин у приміщення — щільно закрити вікна та двері, щілини заклеїти;
  • від’єднати перед виходом із приміщення всі електроприлади від електромережі, вимкнути газ і воду.

Дії у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки

Зачинитися негайно в будинку після одержання повідомлення про радіаційну небезпеку. Стіни дерев’яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання вдвічі, цегляного — у 10 разів.Заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева — у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону — у 40—100 разів.

Уникати паніки, слухати повідомлення відділу з мобілізаційної роботи, питань НС.

Зменшити можливість проникнення радіаційних речовин у приміщення—щільно закрити вікна та двері, щілини заклеїти.

Провести йодну профілактику.

Йодистий калій вживати після їжі разом із чаєм, соком або водою1 раз на день протягом 7 діб:

• дітям до двох років по 0,040 г на один прийом;
  • дітям від двох років і дорослим — по 0,125 г на один прийом.

Водно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі 3 рази на день протягом 7 діб:

• дітям до двох років — по 1—2 краплі 5%-вої настоянки на 100 мл молока(консервованого) або годувальної суміші;
  • дітям від двох років та дорослим — по 3—5 крапель на склянку молока або води.

Наносити на поверхню кінцівок рук настоянку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб.

Уточнити місце початку евакуації. Попередити сусідів, надати допомогу дітям, інвалідам і людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

Швидко зібрати необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та інші необхідні речі у герметичну валізу.

Перед виходом з будинку вимкнути джерела електро-, водо- й газопостачання, взяти підготовлені речі.

Надіти протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов’язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи.

Після прибуття на нове місця перебування провести дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або самостійно:

• зняти верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрусити його;
  • повісити одяг на перекладину, віником або щіткою змести з нього радіоактивний пил та вимити водою;
  • обробити відкриті ділянки шкіри водою або розчином (типу ІПП-8). Для оброблення шкіри можна використовувати марлю чи рушники.

Дізнатися у виконавчих органах місцевої ради адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Використовувати для харчування лише консервацію і продукти, що зберігалися у зачинених приміщеннях,і не зазнали радіоактивного забруднення.Не вживати овочі, які росли на забрудненому ґрунті.Не пити молоко від корів, які пасуться на забруднених пасовиськах.

Пам’ятайте:

• не пити воду із відкритих джерел та із мереж водопостачання після офіційного оголошення радіаційної небезпеки, колодязі накрити. Уникати тривалого перебування на забрудненій території;
  • робити щодня вологе прибирання у приміщеннях, бажано з використанням миючих засобів;
  • користуватися засобами захисту у разі перебування на відкритій, забрудненій радіоактивними речовинами місцевості.Для захисту органів дихання — протигазом, респіратором, ватно-марлевою пов’язкою, зволоженою марлевою пов’язкою, хустинкою або будь-якою частиною одягу.Для захисту шкіри — спеціальним захисним одягом типу ОЗК, плащем з каптуром, накидкою, комбінезоном, гумовим взуттям і рукавицями.
Категорія: Безпека життєдіяльності | Додав: Clip (09.01.2024)
Переглядів: 24 | Рейтинг: 5.0/1

[21.03.2024]  Атестація педагогічних працівників (24)
[22.01.2024]  День Соборності (45)