Головна » Статті » Медичні поради

Дітям – морозиво?

Дітям морозиво можна давати з трирічного віку. Віддавати перевагу слід вершковому морозиву або пломбіру в стаканчиках без смакових добавок. Адже морозиво з комбінованим складом або ароматичне, лід (заморожений сік)містять значну кількість рослинних жирів, стабілізаторів, емульгаторів, барвників та ароматизаторів, які можуть спричинити алергічну реакцію в організмі дитини.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВЖИВАННЯ МОРОЗИВА:

• ентероколіт
  • захворювання жовчовивідних шляхів
  • хронічні захворювання рото глотки
  • алергія на молочний білок
  • цукровий діабет
  • надмірна вага

Давати морозиво дитині треба потроху й не одразу з холодильника. Перед вживанням ласощі слід трохи розморозити. Морозиво, що злегка підтануло, дасть змогу уникнути переохолодження організму дитини.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Лікарі-отоларингологи не радять захоплюватися морозивом у спеку. Вживання кількох порцій поспіль може спричинити захворювання глотки та рото глотки.

Не варто замінювати морозивом повноцінний прийом їжі. Хоча морозиво – поживний продукт харчування, але втамовує голод ненадовго. При цьому легкозасвоюваний цукор, який воно містить у значній кількості, лише підвищує цукор в крові. Тому дітей із надмірною вагою й хворих на цукровий діабет рекомендуємо частувати морозивом лише іноді.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Значна кількість легкозасвоюваного цукру в раціоні дитини зумовлює тривожність, гіперактивність та погіршення концентрації уваги.

Також не слід давати морозиво одразу після їжі, адже воно погіршує травлення. Ліпше вживати ці ласощі на підвечірок, присмачивши їх кисло-солодкими ягодами – малиною, ожиною, чорницею, суницею. Вони допомагають організму засвоювати жири й цукор, які містить морозиво.

Не слід забувати, що морозиво – це калорійний продукт харчування. Тому частувати ним дитину не більше двох-трьох разів на тиждень. Більшість батьків звикли пропонувати дитині поласувати морозивом на прогулянці. Однак так дитина разом із ласощами їсть вуличний пил. Тож ліпше їсти морозиво в кафе або вдома.

Не варто позбавляти дитину насолоди ласувати морозивом. Однак аби не нашкодити її здоровю, обирайте якісний продукт харчування.

Як обрати якісне фасоване морозиво

• Купуйте морозиво в кафе або магазинах, де морозиво зберігається у холодильнику з безперебійним постачанням електроенергії.
  • Огляньте обгортку. Вона має бути герметичною, а морозиво всередині – правильної форми. Його деформація свідчить про неправильне зберігання, зокрема про неодноразове розморожування. У такому морозиві можуть бути патогенні мікроорганізми.
  • Обирайте морозиво, на обгортці якого зазначено ДСТУ, відповідно до якого воно виготовлене. Напис «дитяче» не свідчить про якість продукту харчування.
  • Уважно ознайомтеся зі складом морозива. У якісному – немає рослинних жирів, штучних стабілізаторів, емульгаторів, барвників, ароматизаторів і консервантів.
  • Проконтролюйте, або морозиво було свіжим, особливо взимку. Улітку ці ласощі мають більший попит, тому ви менше ризикуєте придбати прострочений продукт харчування.
  • Відкрийте обгортку та оцініть зовнішній вигляд морозива. Так, у глазурованого морозива шоколадна глазур має бути без білого нальоту, тріщин, крапель води; поверхня морозива у вафельному стаканчику – без грудочок льоду.
  • Якщо ви відчули сторонній присмак, неприємний запах або консистенція морозива викликає підозри, не давайте його дитині.

Категорія: Медичні поради | Додав: Clip (18.08.2017)
Переглядів: 567 | Рейтинг: 5.0/1

[21.03.2024]  Атестація педагогічних працівників (23)
[22.01.2024]  День Соборності (44)