Головна » Статті » Поради логопеда та дефектолога

Як сформувати правильне мовлення
Як сформувати правильне мовлення.

В будь-якому віці діти активно наслідують мову дорослого, тому, якщо ви будете говорити неправильно, ваш малюк буде засвоювати неправильне мовлення. Щоб цього не сталося, важливо пам'ятати про два «золотих не можна»:

Не можна перекручувати слова, наслідувати дитячій вимові і «сюсюкати».

Потрібно:

Розмовляючи з малюком, стежте, щоб ваша мова була чіткою й виразною, грамотною, простою, чіткою.

Не можна допускати, щоб дитина позначала навколишні предмети звуконаслідуванням.

Наприклад: дитину запитують: «Хто це?» - показуючи на собаку, а вона відповідає «гав-гав».

Потрібно:

Якщо дитина погано говорить, або поки не говорить, то можна скористатися наступною схемою:

не питайте і не наполягайте, щоб дитина вимовила слово → попросіть дитину показати на той предмет, який ви називаєте → і лише потім поясніть «як звучить» або «як каже»;

Як сформувати грамотну мову.

Обов'язково виправляйте помилки в мові маляти, але робіть це тактовно. Якщо ви посмієтеся над дитиною, скривдите її, то дитина може втратити до вас довіру.

Для розвитку мовленнєвих здібностей дитини дуже важливе значення має ігрова діяльність, через яку дитина пізнає навколишній світ. Звертайте увагу дитини на різні об'єкти, які видають звуки (тварини, птахи, транспорт і так далі).

Включайте дитину не лише у гру, але і в реальну взаємодію з усіма членами сім'ї. Обов'язково давайте дитині корисні доручення. Дякуйте дитини за допомогу.

Для розвитку мовлення дуже важливо не тільки розвивати навички вимови, але й удосконалювати вміння дитини розуміти зміст промови не тільки в певній ситуації, але і за її межами. По дорозі або прийшовши додому, обговорюйте з малюком те, як пройшов його день у дитячому садку, як пройшла ваша спільна прогулянка. Погравши з дитиною, згадуйте найцікавіші моменти.

Пам'ятайте про те, що слухаючи вашу мову, дитина вбирає інформацію про навколишній світ. Тому стилем вашого спілкування з дитиною має стати не просто позначення якогось явища чи предмета, а детальний його опис. Наприклад, дитині недостатньо просто сказати «Ось летить ворона». Їй потрібні «коментарі» до цієї вороні. Приблизно ось так: «Подивися, он над тим домом летить ворона. Вона чорна і вміє голосно каркати.»

Користуйтеся наочним матеріалом! Дітям важко сприймати слова, відірвані від зображення.

І головне: підтримуйте всі починання малюка, хваліть його навіть за незначні успіхи. Не вимагайте від нього правильної  вимови слова відразу.

Категорія: Поради логопеда та дефектолога | Додав: Clip (15.10.2013)
Переглядів: 922 | Рейтинг: 5.0/1

[09.05.2024]  День Європи (7)
[08.05.2024]  День пам'яті та примирення (7)