Головна » Статті » Поради логопеда та дефектолога

Розвивальні ігри та вправи

Ігри та вправи на розвиток дихання.

«Забий м’яч у ворота».

Запропонуйте дитині подути на ватний чи поролоновий м’ячик, так, щоб він покотився у ворота(їх можна зробити з дроту або намалювати). Струмінь повітря повинен бути плавним, повільним, безперервним.

«Язичок-футболіст».

Як і в попередній вправі потрібно забити м’яч у ворота, але тепер за допомогою язика. Дитина повинна посміхнутися та покласти широкий язик на нижню губу, і, неначе вимовляючи звук [ф] дути на кінчик язика.

«Літак».

На кінчик носа покласти шматочок паперу або вати. Відкрити рот, широкий язик покласти на верхню губу, бокові краї язика притиснуті. Струмінь повітря проходить посередині язика. Дитина повинна сильно подути, щоб «літак» полетів угору.

«Човник».

Налийте у миску води. Зробіть паперовий або пінопластовий човен, та покладіть його у воду. Запропонуйте дитині подмухати на човник спочатку довгим струменем повітря, наче промовляючи звук [ф], а потім переривчасто, наче промовляючи [п-п-п-п].

«Море».

Рот трохи відкритий. Широкий кінчик язика впирається у нижні зуби. Посередині язика покласти соломинку для коктейлю, кінець якої опустити у склянку з водою. Дути через соломинку так, щоб вода забурлила. Слідкувати за тим, щоб щоки не надувалися, а губи були нерухомими.

Ігри та вправи на розвиток слухової уваги, сприймання, пам’яті.

«Що ти почув?»

Дитина тихо сидить в кімнаті. Запропонуйте їй заплющити очі та послухати вулицю. Через деякий час дозвольте розплющити очі та розпитайте дитину про її враження,про те, що вона почула. Можливо вона почула сміх дітей або шум машин, можливо – спів пташок чи ваше дихання.

«Вгадай хто покликав»

В цій грі беруть участь не менше трьох учасників. Дитина стоїть посеред кімнати із заплющеними очима. Хто-небудь з гравців повинен покликати її. Дитина відгадує, хто саме її покликав.

«Доручення»

Дитина сидить на відстані від дорослого на 5-6 метрів. У вас на столі стоять різні іграшки. Ви чітко,середньої сили голосом звертаєтесь до дитини: «Візьми зайчика і посади його на стілець» або «Візьми м’ячик і поклади його на килим» і т.д. Потім даєте завдання вже тихим голосом.

«Луна»

Дитина сидить в кімнаті. Ви пропонуєте їй слухати уважно,та повторювати за вами слово. Важливо навчити дитину прислуховуватися до звучання слів, тому намагайтеся говорити слова неголосно,пошепки. Необхідно дотримуватись принципу від простого до складного: добирати слова, не схожі за звуковим складом(кіт, веселий, салат), а потім – близькі за звучанням, але різні за змістом(Оля, Коля, сам,там, син, лин).

«Запам’ятай слова»

На столі під серветкою лежать предметні картинки або іграшки. Ви пропонуєте дитині послухати два-три слова-назви предметів, запам’ятати їх, а потім знайти на столі відповідні картинки(іграшки).

«Слухаємо музику»

Дуже велике значення для розвитку слухового сприймання має слухання музики. Тому рекомендується проводити, так звані, музичні хвилинки. Під час них ви пропонуєте дитині сісти або лягти на килим, бажано із заплющеними очима, що допомагає розслабитися і не реагувати на зорові подразники, а зосередити свою увагу на джерело звуку.

Категорія: Поради логопеда та дефектолога | Додав: Clip (25.10.2013)
Переглядів: 1443 | Рейтинг: 5.0/1

[21.03.2024]  Атестація педагогічних працівників (24)
[22.01.2024]  День Соборності (45)